Programul meselor – Craciun 2017

  • Programul meselor – Craciun 2017

    • martisorul
    • 14 Views
    • Comentariile sunt închise pentru Programul meselor – Craciun 2017
    • evenimente

    Sambata 23 dec 2017 Duminica 24 dec 2017 Luni 25 dec 2017
    Mic-Dejun
    • Program: 08:00 – 10:00
    • Ruladă Mărţişorul şi salată de sfeclă roşie
    • Melc cu mac, nucă şi rahat
    • Cereale, lapte, ceai, cafea, apă
    • Program: 09:00 – 12:00
    • Aperitiv rece tradiţional (tobă, chişcă cu orez=caltaboş, chişcă cu ficat=lebăr, muşchiuleţ
      afumat, ruladă, cârnaţi, slănină,caşcaval, ceapă, roşii, castravete, măsline), hrean cu smântână
    • Plăcintă Trandafir cu brânză
    • Lapte, ceai, cafea, apă
    Pranz
    • Program: 13:00 – 15:00
    • Ciorbă de burtă/văcuţă/rădăuţeană
    • Traista Ciobanului, cartofi copţi, murături
    • Clătite cu dulceaţă/ciocolată
    • Băuturi alcoolice şi răcoritoare
    • Program: 13:00 – 15:00
    • Ciorbă rădăuţeană
    • Păstrăv la grătar cu mămăliguţă şi sos de usturoi
    • Gogoşele cu zahăr pudră
    • Băuturi alcoolice şi răcoritoare
    • Program: 14:00 – 16:00
    • Ciorbă de văcuţă
    • Friptură de curcan, orez şi murături
    • Prăjituri de casă (caserole)
    • Băuturi alcoolice şi răcoritoare
    Cina
    • Program: 18:00 – 20:00
    • Ciorbă de burtă / rădăuţeană/văcuţă
    • Ciulama de pui cu hribi şi smântână, mămăliguţă
    • Tocinei
    • Băuturi alcoolice şi răcoritoare
    • Program: 18:00 – 20:00
    • Borş ţărănesc cu frecăţei, turte pe vatră
    • Pomana porcului, piure de cartofi, lapte acru
    • Prăjitură cu mere
    • Băuturi alcoolice şi răcoritoare
    • Program: 14:00 – 16:00
    • Piftie de curcan
    • Sărmăluţe în cuib cu smântână şi mămăliguţă
    • Pandişpan cu vişine
    • Băuturi alcoolice şi răcoritoare
    Marti 26 dec 2017 Miercuri 27 dec 2017 Joi 28 dec 2017
    Mic-Dejun
    • Program: 08:00 – 10:00
    • Clătită cu şuncă şi brânză topită, ouă umplute
    • Cozonac
    • Cereale, lapte, ceai, cafea, apă
    • Program: 08:00 – 10:00
    • Piept de pui cu ou şi susan
    • Salată ţelină, măr, morcove, smântână, fistic
    • Corn cu mac şi rahat
    • Cereale,lapte, ceai, cafea, apă
    • Program: 09:00 – 12:00
    • Omletă cu smântână şi kaizer
    • Salată de roşii cu telemea
    • Unt şi dulceaţă
    • Cereale, lapte, ceai, cafea, apă
    Pranz
    • Program: 13:00 – 15:00
    • Brânză cu smântână şi mămăliguţă
    • Specialitate aripioare de pui cu salată de varză
    • Alivinca (desert traditional)
    • Băuturi alcoolice şi răcoritoare
    • Program: 13:00 – 15:00
    • Ciorbă de perişoare
    • Scrijele ca-n Bucovina, murături
    • Clătite cu brânză şi stafide
    • Băuturi alcoolice şi răcoritoare
    • Program: 13:00 – 15:00
    • Ciorbă de burtă/rădăuţeană
    • Mix Grill, cartofi prăjiţi, salată de roşii, castraveţi şi ceapă
    • Clătite cu dulceaţă
    • Băuturi alcoolice şi răcoritoare
    Cina
    • Program: 18:00 – 20:00
    • Supă de pui cu găluştele
    • Specialitatea Bucătarului, murături
    • Papanasi
    • Băuturi alcoolice şi răcoritoare
    • Program: 18:00 – 20:00
    • Ciorbă de legume cu sfeclă roşie
    • Tochitură Moldovenească, cartofi natur, murături asortate
    • Banana Split
    • Băuturi alcoolice şi răcoritoare